Nasze produkty

NOMA GREEN

Linia żywic epoksydowych produkowanych na bazie biogliceryny. Nasze produkty pochodzą z odnawialnych, zrównoważonych źródeł i są odpowiedzią na problemy środowiskowe, dotykające branżę kompozytową. W swojej ofercie posiadamy produkty o zróżnicowanej zawartości biokomponentów 27 – 100%, umożliwiające obniżenie śladu węglowego o nawet 40% w porównaniu z „tradycyjnymi” żywicami.

W zależności od użytego utwardzacza nasze biożywice znajdują zastosowanie w:
– elektryce i elektronice (powłoki kondensatorów i rezystorów, zalewanie elementów)
– budownictwie – posadzki, nawierzchnie drogowe, fugi
– sprzęcie sportowym i wszelkich kompozytach z włóknem węglowym bądź szklanym
– klejach – do metalu, szkła, kamieni, drewna
– farbach

NOMA PREG

Linia autoklawowych i pozaautoklawowych preimpregnatów włóknistych opartych na żywicach epoksydowych. Dostępne są w szerokim wariancie – do wyboru włókna węglowe, szklane, aramidowe i bazaltowe. Cechą wyróżniającą nasze produkty jest brak konieczności stosowania obniżonych temperatur do ich przechowywania – stabilność w temperaturze pokojowej do 12 miesięcy. Zalecane jest utwardzanie w temperaturach od 90 do 180C. Obecnie jesteśmy w trakcie opracowywania prepregów uniepalnionych i antystatycznych.

NOMA TOOLS

Linia epoksydowych i poliestrowych systemów narzędziowych do wytwarzania form kompozytowych  

  • system do termoformowania, np. ABS’u (HDT systemu 250C)
  • pasty narzędziowe i bloki modelarskie
  • epoksydowe żelkoty narzędziowe
  • prepregowe systemy narzędziowe 

NOMA GLUE

Linia epoksydowych i metakrylanowych systemów klejowych do różnych zastosowań. Dostępne są wersje: tiksotropowane, transparentne, wzmacniane włóknem szklanym i węglowym oraz tzw. „ciekły metal”. Wykazują doskonałą adhezję do większości materiałów, w tym: stal, aluminium, kompozyty na osnowie chemoutwardzalnej a nawet PP, PE, ABS, PCW. Charakteryzują się czasami utwardzania od 7 do 60 min.

NOMA CAST

Linia epoksydowych, supertransparentnych systemów odlewniczych o zakresie grubości odlewów „na raz” od 1 do 50 mm.

Charakteryzuje się idealną jakością powierzchni bez zapowietrzeń oraz skurczy oraz szerokimi  możliwościami pigmentowania i tworzenia niespotykanych kompozycji.  Dodatkowo są to produkty przyjazne w stosowaniu, bez zapachu a także bezpieczne w użyciu.

NOMA FLOOR

Linia epoksydowych systemów posadzkowych o zakresie grubości odlewów „na raz” od 1 do 50 mm. idealna jakość powierzchni bez zapowietrzeń oraz skurczy

  • szerokie możliwości pigmentowania i tworzenia niespotykanych kompozycji 
  • przyjazne w stosowaniu, bez zapachu, bezpieczne w użyciu

NOMA UV

Linia  żywic sieciowanych za pomocą promieniowania UV.  Przetestowane w druku 3D. Produkty z perspektywą zastosowania w bezwykopowych naprawach rurociągów, systemach naprawczych i wielu innych.

Masz pytania? Questions?