Pielęgnacja frontów


Fronty Akrylowe:

Jak wszystkie fronty „w wysokim połysku” front akrylowy także wymaga specjalnej pielęgnacji. Stosowanie poniżej wymienionych zasad pozwoli cieszyć się atrakcyjnym wyglądem płyty akrylowej przez długie lata.

Po zdjęciu folii ochronnej powierzchnia akrylu jest jeszcze miękka i może się rysować. Przez pierwsze 24 godziny nie powinno się czyścić frontów. Proces utwardzenia powierzchni może trwać nawet do 7 dni. Fronty akrylowe należy czyścić delikatnymi, miekkimi materiałami, można używać ściereczek bawełnianych, jedwabnych lub z mikorfibry. Większość zabrudzeń np. (ślady tłustych palców, tłusty brud, kurz), mogą być usunięte wilgotną ściereczką. Przy mocniejszym zabrudzeniu można zastosować płyn do czyszczenia szyb, po czym należy przetrzeć powierzchnię czystą ściereczką nasączoną letnią wodą. Niedopuszczalne jest używanie preparatów (płynów, proszków, kremów) o właściwościach ściernych lub skoncentrowanych środków czyszczących. Niezastosowanie się do powyższych zasad może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni frontu i utraty gwarancji.


Fronty lakierowane:

Fronty lakierowane pielęgnuję się bardzo podobnie do frontów akrylowych. Są one odporne na zabrudzenia, dlatego większość zabrudzeń takich jak np. ślady palców, tłusty brud, czy kurz można usunąć za pomocą delikatnej i miękkiej ściereczki bawełnianej, jedwabnej, z mikrofibry. Do usunięcia większych zabrudzeń można wykorzystać niedrażniące płyny takie jak np. mleczka do czyszczenia, płyn do naczyń, lub płyn do szyb, pamiętając o tym żeby unikać mocnego szorowania i ostrych narzędzi. Po użyciu płynu należy delikatnie przetrzeć ponownie to samo miejsce wilgotną, delikatną ścierką.